Drożdże winiarskie, butelki, gąsiory i balony do wina

Butelki do wina

Butelki na winoButelki na wino to akcesorium, dzięki któremu odbywa się domowa produkcja wina. Są one niezbędne przy jego ostatnim etapie, gdyż to w nich najczęściej przechowywane jest wino. Butelki do wina są szeroko dostępne w sklepach internetowych, a ich cena nie jest wysoka.

Specyfikacja butelek do wina

Butelki do wina stworzone są z grubszego szkła, które nie reaguje z przechowywanym alkoholem. Posiadają one specjalnie ukształtowane dno, dzięki któremu osad z wina gromadzi się na dnie butelki. Butelki na wino można znaleźć w różnych pojemnościach. Najpopularniejsze butelki do wina mają pojemność 0,75 litra, jednakże dostępne są pojemności od 0,2 litra. Butelki na wino wykonane są najczęściej z zielonego lub z białego szkła.

Korki do butelek na wino

Butelki do wina w przeciwieństwie do innych butelek zamykane są korkiem, który powinien być odpowiednio dobrany zarówno do rodzaju wina, jak i rodzaju butelki na wino. Korki do butelek na wino powinny być wykonane z prawdziwego korka, a taki można uzyskać wyłącznie z kory dębu korkowego. Dzięki takiemu korkowi wino w butelkach do wina może uzyskać charakterystyczny aromat.Dodaj komentarz


Dodaj

Sklep z artykułami do przetwórstwa domowego https://www.deptana.pl/
© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl