Drożdże winiarskie, butelki, gąsiory i balony do wina

Balony do wina

Balony do wina są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych akcesoriów do produkcji domowego wina. Prawie w każdym domu znajduje się balon do wina czy to w piwnicy, czy na strychu, który stoi pusty lub zapełniony domowym trunkiem.

Balony do wina

Do czego służą balony do wina?

Balony do wina to naczynie służące do przeprowadzenia fermentacji owoców lub do przechowywania gotowego trunku. W balonach do wina można trzymać wino, piwo, jak i domowej roboty nalewki. Naczynie to jest wykonane ze szkła, dzięki czemu nie wpływa na smak wina.

Specyfikacja balonów do wina

Balony do wina można znaleźć w pojemności od 5 litrów do ponad 60 litrów. Dzięki wykonaniu z wytrzymałego szkła mogą służyć przez wiele lat i nie wpływać na jakość przechowywanych win i innych napojów alkoholowych. Można rozróżnić balony do wina z wąską szyjką oraz balony do wina z szeroką szyjką. Balony z wąską szyjką przeznacza się najczęściej do produkcji win na bazie małych owoców jak winogrona czy wiśnie, natomiast z szeroką świetnie się sprawdzą do produkcji win z jabłek czy nawet kiszenia ogórków.
Balony do wina mogą być również oplecione koszem plastikowym lub wiklinowym, który zdecydowanie ułatwia przelewanie trunku oraz jego przenoszenie, jak i również zapobiega drobnym uszkodzeniom balonu.Dodaj komentarz


Dodaj

Sklep z artykułami do przetwórstwa domowego https://www.deptana.pl/
© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl